5 травня жителі Івано-Франківська відзначили 357-у річницю з дня заснування рідного міста

З нагоди свята в середмісті обласного центру відбулися урочистості, на які завітали представники влади, дипломатичних кіл, численні іноземні делегації із різних країн, міст-побратимів, жителі Івано-Франківська.

Розпочалися урочистості пішою ходою від пам’ятника Івану Франку до міської Ратуші, де і відбулося офіційне святкування чергової річниці від заснування Івано-Франківська, численних учасників танцювальних і вокальних колективів, а також представників делегацій міст-побратимів України та близького зарубіжжя.

Участь у святковому зібранні взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, народні депутати України Анатолій Матвієнко і Михайло Довбенко, голова обласної ради Олександр Сич і міський голова Руслан Марцінків. Представники влади привітали містян та гостей Івано-Франківська із черговою річницею надання місту Магдебурського права і побажали жителям обласного центру миру, процвітання та благополуччя.

Варто додати, що День міста вже четвертий рік поспіль відзначають разом із проведенням Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

«Сьогодні ми спостерігаємо, як у сучасних умовах змінюється Івано-Франківськ, як перетворюється на справжнє європейське  місто. Досягти цього вдалося завдяки жителям обласного центру, які докладають всіх зусиль задля поступу рідного міста, – зазначила Марія Савка. – Ми святкуємо День народження Івано-Франківська у культурно-мистецькому просторі, адже саме впродовж трьох днів на Прикарпатті проходить вже традиційний Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір», який об’єднує поціновувачів різних видів і жанрів мистецтва з багатьох країн в одному місті. Свої мистецькі надбання для презентації до Івано-Франківська привозять десятки творчих колективів. Тут триває обмін досвідом, налагоджується тісна співпраця, яка сприяє в майбутньому до взаємовигідних відносин не лише в галузі культури, а й економіці, туризмі, промисловості. Тож, у цей святковий день  бажаю здоров’я усім прикарпатським родинам, миру, благополуччя, добробуту. А нашому славному місту – вселюдної слави і процвітання».

Також містян зі святом привітав народний депутат України Михайло Довбенко. Народний обранець  зокрема зазначив, що День народження міста – це свято усього Карпатського регіону. Михайло Довбенко подякував керівництву міста за позитивні зміни в Івано-Франківську, втілення різноманітних інфраструктурних та мистецько-культурних проектів, які розвивають обласний центр.

Під час святкового дійства біля міської Ратуші також відбулося вручення премії імені Івана Франка цьогорічним лауреатам.

 

Джерело: http://www.if.gov.ua/news/sogodni-zhiteli-ivano-frankivska-vidznachayut-357-u-richnicyu-z-dnya-zasnuvannya-ridnogo-mista

Залишити відповідь