“Меценатство в Україні”

26 січня у с. Підмихайля громадська організація “Альтернативний діалог” (голова Богдан Струтинський) провела круглий стіл “Меценатство в Україні”, в якому взяла участь, крім членів громадської організації, молодь села.

Захід був приурочений 150-річчю із дня смерті Платона Федоровича Симиренка (1821–1863), українського цукровиробника, мецената української культури. Він був одним із керівників фірми “Брати Яхненки і Симиренко”. У червні 1859 р. Симиренко познайомився з Т.Г. Шевченком, виділив поетові 1100 крб. на видання “Кобзаря”. Коли ж Т. Шевченко на виданні “Кобзаря” 1860 р. зазначив, згідно з російським видавничим етикетом, що воно здійснене “коштом Платона Симиренка”, грантодавець щиро обурився на таку, з його точки зору, неделікатність, і заявив Варфоломієві Шевченку, що поет зробив “не по-нашому, не по-козацьки”. Також учасники круглого столу згадали й інші події в історії, які сталися 26 січня. Зокрема, у Києві 1919 року Директорія оголосила воєнний стан на всій території України. А ще — затвердила закон про обов’язкове надсилання друкарнями, літографіями, металографіями та іншими установами 11 примірників усіх видань до повітових комісарів. Цим законом практично забезпечувалася діяльність Головної книжкової палати. Того ж року у Харкові відбулося ухвалення Тимчасовим робітничо-селянським урядом України декрету про вищу військову інспекцію, а в складі Всеукраїнської ради мистецтв був утворений Всеукраїнський театральний комітет (ВУТЕКОМ). Також 26 січня 1919 року у Харкові опубліковано програмну статтю одного з лідерів КП(б)У І.Кулика, присвячену перспективам розвитку радянської культури. Всупереч поглядам Пролеткульту, який відкидав культурні надбання минулого, автор стверджував: “Треба давати пролетаріату мистецтво таким, яким воно є, супроводжуючи іноді, можливо лише виховними лекціями з питань деталей і тактики тих чи інших течій у ньому”. 26 січня 1993 Міністерство юстиції України зареєструвало Конгрес українських націоналістів.

http://visti-kalush.com.ua/articles/category/culture/2013/02/01/5546/view


 

Зустріч представників ГО “Альтернативний діалог”, Калуського бізнес-центру із начальником Калуської Реєстраційної служби

 

10.10.2013 р. – відбулась робоча зустріч представників ГО “Альтернативний діалог”, Калуського бізнес-центру із начальником Калуської Реєстраційної служби.
На зустрічі сторонни обговорили зміни до Закону України, що стосуються громадських організацій, спільні проекти та питання про співпрацю.

В ході зустрічі організації поділились своїми напрацюваннями у роботі та планами на наступні роки, виявили перспективи розвитку та напрями подальшої діяльності.

Підсумовуючи, можна сказати, що ця зустріч була корисною для обох сторін.


Тренінг “Участь в законотворчій діяльності України”

 

У вересні 2013 р. був прововедений тренінг “Участь в законотворчій діяльності України”, що акцентував увагу на таких основних напрямах:

– Участь у підготовці депутатських запитів та звернень;

– Участь у написанні законопроекту. Форма і структура законопроектів;

– Участь у просуванні (лобіюванні) конкретного законопроекту або блокування розгляду законопроектів. Етапи проходження законопроекту;

– Участь у корекції тексту законопроектів на етапі ІІ-го читання;

– Участь у парламентських слуханнях, комітетських слуханнях, круглих столах, входження до експертних рад при комітетах ВР України.

 

Спікерами на тренінгу були:

– помічник народного депутата України, голова Ради юристів України, директор ТОВ «Юридичної компанії «Закон Слова», юрист Гитченко С.О.

– помічник Народного депутатата України, голова Асоціації споживачів фінансових послуг, керівник сектору законотворчої діяльності Ради юристів України, юрист Бєлєвцов А.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Фотоконкурси:

  1. “Підмихайля: назад у минуле”

Фотовиставка експонувалась на фестивалі субкультур влітку 2013 р..

Етнотематика була клюсовою у фотоконкурсі, так як увага зосереджувалась на  побуті, культурі та взаємовідносинах.

 

  1. Обласний фотоконкурс: “Читаємо всією родиною”, “На гостини до книжкової родини”.

Номінації:

– Читай, щоб зробити світ кращим;

– Книготерапія (відобразити моменти відвідування бібліотеки мешканцями похилого віку та з обмеженими фізичними можливостями);

– миттєвості бібліотечного життя (цікаві моменти читання у бібліотеці);

– Люди. Книги. Долі. (світлини з оригінальним сюжетом, надзвичайні ситуації за стінами бібліотеки);

– В об’єктиві я і книга (В яких відображенні емоції людини в процесі читання).


 

Прибирання волонтерами території і збір сміття

На Івано-Франківщині було проведено ряд акцій, які об’єднали небайдужих до екологічної ситуації регіону активістів. Волонтери проводили прибирання у міських парках та на берегах річок.

Акцію підтримують все більше активістів. Долучаючись до прибирання території, вони своїм прикладом доносять до широкого загалу необхідність сортування сміття. Після збору воно підлягає сортуванню, а згодом здають на пункти прийому вторсировини. Отримані кошти спрямовуються на благодійні заходи та розвиток регіону.

Мета: виховувати у громадян дбайливе ставлення до життєвого простору, сприяти розвитку екологічної культури населення.

Основні результати: підтримка чистоти території, забезпечення комфортних умов життя, зростання рівня відповідальності населення за стан довкілля.

 


 

Організація виставки народних ремесел

Експозиція народних ремесел включала в себе найрізноманітніші витвори народних майстрів. Були представлені такі види ремесел як ткацтво, кераміка, писанкарство, вишивання, соломкоплетіння, тощо.

На виставці можна було побачити вироби з кераміки, вишивку, гончарні вироби, роботи з бісероплетіння і лозоплетіння, різлення по дереву, а також експонати, виконані в інших видах мистецтва, що побутують на Прикарпатті.

Були представлені навіть роботи виконані в техніках, що зустрічаються вже нечасто і які передавались із покоління в покоління.

Роботи великої кількості майстрів Івано-Францівщини були напрацюваннями не лише старшого покоління, але і молодих виробників. Учнівська молодь також залучалась до занять ремеслами і процесу творення народного мистецтва, що було представлене на виставці.

Кожен майстер має власне художні сприйняття, тому кожна робота була особливою та характеризувалась неповторністю.

Виставки народних ремесел є дуже важливими для сучасності, адже вони забезпечують збереження традицій і підкреслюють неперевершеність та самобутність краю.

 


 

Проведення тренінгу для молоді на тему «Як почати свій бізнес»

Мета тренінгу: створити і  сприяти розвитку культури підприємництва в серед молоді Івано-Франківщини.

Тренінг складався з теоретичних модулів (презентацій та виступів тренерів), а також практичної роботи у групах, обговорень, відповідей на запитання.

Під час тренінгу студенти отримали знання про те як відкрити вигідний бізнес, з чого почати і як при мінімальних вкладеннях започаткувати власну справу. Тренінг акцентував увагу на таких питаннях: як відкрити бізнес в невеликому місті, як дослідити ринок, якими навичками оволодіти для ефективного ведення бізнесу і що робити, якщо є бізнес-ідея, але немає знань, контактів та фінансів щодо її реалізації.

Учасники тренінгу отримали мотивацію започаткувати свій бізнес і необхідні знання щодо того як розвинути бізнес-ідею, оцінити попит на товар/послугу зараз і в майбутньому, як визначити ціну, що буде привабливою для клієнтів і принесе достатньо прибутку, проаналізувати наявність необхідних ресурсів тощо.

Результат тренінгу «Як почати свій бізнес»: він допоміг молоді оволодіти підприємницьким мисленням і сформувати бачення шляху від бізнес-ідеї до її реалізації. 


 

 Організація культурного обміну Калуш – Польща

Проведення міжнародного культурного обміну Калуш – Польща стало суттєвим поштовхом для покращення співпраці, взаємних контактів і зв’язків між населенням обох країн.

Ключовими завданнями даного обміну слоло збереження культурних традицій, предметів мистецтва, ознайомлення з особливостями традицій, менталітету та новими тенденціями у розвитку культури регіонів.

Культурний обмін включав у себе різноманітні заходи, презентації витворів мистецтва, ознайомлення з історією та традиціями і культурними надбаннями обох країн.

Популяризація культурних надбань зміцнення позитивної репутації Польщі в Україні, розвиток європейського діалогу серед мешканців міста.

Відбулось об’єднання ініціативних осіб, які зацікавлені здобувати нові знання та мають бажання зустріти нових людей зі спільними інтересами, пізнати культуру та розширити свій світогляд.

Культурний обмін Калуш-Польща базувався на задоволенні потреб і очікувань поляків та українців і мав позитивний вплив на розвиток діалогу та співпраці між жителями Польщі та Прикарпаття.

Як результат відбулось поширення культурних цінностей, обмін досвідом у різних сферах та побудова взаєморозуміння між поляками й українцями.


 

Тренінг для молоді на тему «Молодіжне самоврядування».

Молодіжний тренінг у сфері самоврядування був проведений з метою активізації руху з молодіного самоврядування та залучення більшої кількості молоді до процесів децентралізації та розвитку демократичних перетворень на Прикарпатті.

До тренінгу були залучені студенти, молоді ініціативні групи молоді, органи студентської самоорганізації та місцеві молодіжні громади.

Учасники були ознайомлені з системою органів студентського самоврядування та їх правовими та організаційними аспектами діяльності, дізнались про вплив молодіжного самоврядування на різні сфери життя та були змотивовані сприяти позитивним змінам у суспільстві за допомогою інструментів самоврядування.

Протягом тренінгу були висвітлені основні ідеї молодіжного самоврядування, що сприяли вихованню молоді, яка зможе ефективно взаємодіяти із владою, впроваджувати молодіжні ініціативи та відстоювати свої інтереси. Тренінг мав позитивний вплив на розвиток лідерського потенціалу молоді, а саме це і створює умови для формування демократичної нації та переходу суспільства на новий рівень розвитку.