Село Дземброня – одне з найкращих місць для відпочинку в Україні влітку

ДЗЕМБРОНЯ (Івано-Франківська область)

У Карпатах ідеально все — чисте повітря, красиві гори та стрімкі потоки гірських річок, але є одне місце, яке вразить вас просто до глибини душі — село Дземброня, що в Івано-Франківській області. Воно розташоване на крутих схилах Чорногірського хребта та вважається одним із найвисокогірніших в Україні.

Дземброня може стати чудовим місцем для відпочинку, оскільки практично відрізана від цивілізації. На території села проживає до 300 людей, тому усамітнитися ніхто не завадить.

Дземброня
karpaty.life

Як дістатися

Під час планування подорожі слід враховувати, що розташована Дземброня далеко від центральних доріг та розв’язок і, відповідно, дістатися сюди непросто. Найближчі населені пункти — села Бистрець та Ільці. Якщо їдете власним автомобілем, врахуйте не тільки якість доріг, а і серпантин.

Якщо збираєтесь подорожувати громадським транспортом — купуйте квитки на потяг заздалегідь. Найпростіше дістатися потягом до Івано-Франківська чи Чернівців (плацкарт — 216 грн, купе — від 600 грн), звідти доїхати на місцевих маршрутках до Верховини і пересісти на маршрутку до самої Дземброні.

Що дивитись

1. У селі добре розвинутий зелений туризм. Також Дземброня є місцем початку пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет.

2. Якщо захочете зустріти світанок — підніміться на гору Вухатий камінь чи на Смотрич.

3. Особливо вражають каскади водоспадів, що впадають у річку Дземброню. Висота найвищого 10 м, а загальна висота каскаду — близько 100 м. Їхня відстань від села приблизно 5 км.

4. Особливою прикрасою цієї місцевості є полонини — Косарище та Степанський, що оточені високими хвойними лісами. Аромат хвої та зеленої соковитої трави ви ще довго триматимете у пам’яті після такого відпочинку.

Дземброня
Фото: Сергій Полюшко

Проживання

Зупинитись у Дземброні можете у дерев’яних котеджах, садибах чи невеликих готелях. Ціна невисока — від 100 грн за добу.

Гора Вухатий камінь, Карпати
karpaty.love

Джерело: http://vsviti.com.ua/collections/99469

Залишити відповідь