Три громади працюють над розробкою туристичного маршруту «Бойківська сіль»

Три громади Івано-Франківської області – Долинська, Калуська та Новицька – працюють над розробленням спільного туристичного маршруту під назвою «Бойківська сіль».

На початку року у Калуші відбулася робоча нарада щодо проєкту «Бойківська сіль». Під час заходу, зокрема, визначили можливу стартову локацію маршруту – народний музей історії і трудової слави ТОВ «Карпатнафтохім» і ПрАТ «Лукор».

Цей музей має історичний профіль. Тут виставлено понад 700 експонатів про історію підприємства. Представлено зразки калійних руд, продукції, оригінали і копії історичних документів, фотографії, вітчизняні та міжнародні нагороди підприємства.

Далі маршрут проляже вулицею Чорновола в сторону ратуші калійного комбінату. Ця вулиця – одна з найстаріших у Калуші, що починалася від Львівських воріт міста і вела до солеварного приміського села Баня. А ще — була основою передмістя і копалень для добування солі.

Нині обабіч вулиці розміщена польсько-австрійська забудова початку ХХ століття. Виняток становлять кілька будівель: палац культури «Мінерал» та пологовий будинок, збудовані в 50-х роках ХХ століття, готель «Меркурій» та стадіон «Хімік».

Поблизу калійного комбінату розташована стара автобусна зупинка, яка, на думку розробників, стане цікавою принадою майбутнього туристичного маршруту.

Джерело: https://vikna.if.ua/ 

Залишити відповідь