Туристична галузь Прикарпаття. Підсумки року.

На засіданні туристичної ради Івано-Франківської області, яка відбулась у грудні 2017 р.,було зазначено, що туристична галузь Прикарпаття перевиконала план по відрахуванням у бюджет.

Марія Савка,заступник голови облдержадміністрації, наголосила на тому, що створення туристичноъ ради є актуальним і доцільним для Прикарпаття, адже відповідно до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року туристично-рекреаційна сфера є однією із пріоритетних.

«Маємо великі очікування, що цим кроком ми активізуємо діалог влади, бізнесу і громадського сектору з метою розвитку туризму на Прикарпатті», – зауважила М. Савка.

Слід зауважити, що туристична рада Івано-Франківської області – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який створений при управлінні міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій. Склад ради сформований з числа представників підприємств, установ, організацій, пов’язаних зі сферами туризму, курортів, транскордонного співробітництва.

Мета діяльності туристичної ради – координація взаємодії між усіма учасниками туристичного ринку Івано-Франківської області; розвиток державно-приватного партнерства у сфері туризму, залучення інвестицій і транскордонного співробітництва; спільне представлення туристичного потенціалу та інвестиційних проектів Прикарпаття на регіональному, національному і міжнародному ринках через презентації, участь у виставках, конференціях, конгресах тощо.

За 2017 рік Івано-Франківщину відвідали понад 2,2 млн туристів і екскурсантів. Туристичний збір за 2016 рік становив 2,3 млн грн, а за 2017 р. – 3 млн грн. Це становить 128% річного показника минулого року.

У 2017 році на виконання робіт з ремонтів автомобільних доріг з державного і місцевих бюджетів спрямовано 569 млн гривень. Покращено залізничне сполучення Івано-Франківщини з іншими регіонами країни, оновлено рухомий склад міжрегіональних та регіональних поїздів, призначено нові потяги з Костянтинівки, Одеси, Харкова.

Щороку за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму відбувається облаштування територій рекреаційного призначення, встановлюються туристично-інформаційні стенди. Завершена реалізація інфраструктурного туристичного проекту «Івано-Франківська область – край для туризму», зокрема, споруджено візит-центри у м. Галичі та с. Ільці Верховинського р-ну.

У рамках державно-приватного партнерства між облдержадміністрацією та представниками туристичного бізнесу триває активна робота з популяризації природної і культурної автентики регіону.

http://www.if.gov.ua/snews/

Залишити відповідь