Зелений туризм в часи пандемії

Кілька років тому Європу поглинула далеко не нова сфера туристичного відпочинку – зелений туризм. І саме зараз ця сфера стає дедалі актуальнішою через пандемію.

Запроваджені урядом обмеження через пандемію, часті стреси та напруга на роботі викликають бажання виїхати на природу, де можна знайти душевний спокій і баланс із довкіллям. Зелений туризм – спосіб заробітку “з повітря” чи реальний порятунок для жителів мегаполісів?

Сільський туризм, відповідно до закону, – один із видів господарської діяльності, в тому числі із залученням майна особистого селянського господарства (ОСГ) шляхом надання послуг із тимчасового проживання, харчування, проведення відпочинку (рибаловля, катання на конях, купання в басейнах, озерах і річках), практичний показ процесів вирощування та догляду за рослинами, тваринами і бджолами, а також із виготовлення виробів із глини, вишивання, різьблення по дереву, лозоплетіння та ін.), народних обрядів, ознайомлення туристів із побутом та умовами проживання селян минулого століття, з особливостями регіону, природним ландшафтом і тому подібне.

Простими словами, зелений туризм – це відпочинок на приватних садибах чи фермерських господарствах у сільській місцевості.

Цей вид туризму передбачає перебування туристів у власному житловому будинку селянина, окремому (гостьовому) будинку або на території особистого господарства.

Члени ОСГ здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого правового господарського порядку. Таку діяльність не віднесено до підприємницької, позиціонується як один із видів робіт і послуг в особистому підсобному господарюванні та підлягає обліку, який здійснюють місцеві органи влади.

Члени ОСГ, що надають послуги у галузі сільського зеленого туризму, зобов’язані:

  • своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату;
  • дотримуватися чинних нормативів щодо якості продукції, санітарних, екологічних та інших вимог відповідно до законодавства;
  • надавати сільським, селищним, міським радам необхідні дані щодо їх обліку.

Крім сільського, є ще так званий екотуризм – вивчення флори і фауни місцевості. Подорож до заповідників допоможе не тільки відпочити, але й збагатить духовно, інтелектуально. У цьому випадку наголошується на активних поїздках.

Третій вид зеленого туризму – агротуризм. Тут крім ознайомлення із сільським побутом, людина має можливість опанувати цікаві та корисні навички за допомогою садово-польових робіт. Це може бути і збирання фруктів, і годування домашніх тварин.

Від початку 2020 року світ накрила пандемія коронавірусу, через яку багато країн, зокрема й Україна, були змушені вперше в історії закривати свої кордони. І хоч нині світ вийшов із жорсткого карантину і поетапно починає відкривати пункти пропуску на кордонах, українцям рекомендують утриматися від необов’язкових поїздок і перельотів світом.

У такій реальності внутрішній туризм здобуває першість серед видів відпочинку, і не на останнє місце в ньому виходить зелений туризм. Нині у фермерів з’явиться шанс забезпечити комфортний відпочинок для жителів мегаполісів, надавши їм можливість провести відпустку в межах своєї області. З огляду на це, фермери можуть стати двигуном зростання локальної економіки.

Нині найактивніше зелений туризм в Україні розвивається на Закарпатті. Цьому сприяють не тільки красиві краєвиди, гори, ліси і річки, а також чисте повітря і безліч мінеральних джерел. Тут активно займаються збиранням грибів, різних лісових ягід і лікарських рослин, можна порибалити і прогулятися на конях.

Міста і села Закарпаття, в яких приймають туристів: Свалява, Поляна, Ізки, Рахів, Воловець, Шаян та інші. Позаяк Закарпаття – це мультикультурний регіон, місцеві господині обов’язково здивують туристів міксом закарпатської, угорської, румунської та словацької кухонь.

Наприклад, у селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області є ціле форелеве господарство. Ферму можна відвідати не тільки з метою екскурсії, але й риболовлі. Якщо є бажання, рибу кухар може приготувати на місці.

В Івано-Франківській області туристів у “зелену відпустку” чекатимуть Яремче, Коломия, Ворохта, Рогатин, Татарів, Верховина, Дземброня. У цьому регіоні також можуть спробувати свої сили завзяті грибники і любителі збирання ягід.

Тут можна організувати і сплави бурхливими гірськими річками, скалодром із древньою історією, кінні прогулянки і різноманітні траси для стрімкого спуску на велосипеді.

У Львівській області туристи зможуть не тільки насолодитися прекрасними краєвидами Сколівських Бескид та лікуванням корисними водами Моршина і Трускавця, але й познайомитися зі старовинним замкам області та цікавими музеями.

Села Львівщини, в яких приймають туристів: Славське, Новояворівськ, Шкло, Розлуч, Ясениця Замкова, Кривка.

Джерело: https://ua.112.ua/ 

Залишити відповідь